Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Podpísanie Zmluvy o partnerstve

Mesto Satka 

Erb

Mesto Satka sa rozprestiera na západnom svahu južného pohoria Ural, na rieke Veľká Satka v regióne Čeljabinsk v Rusku na rozlohe 46,2 km2.

Východná časť mesta (historická časť) je postavená predovšetkým z nízkych drevených a kamenných domov. Západná časť mesta je tvorená modernými viacpodlažnými budovami a administratívnymi budovami.

V roku 2017 počet obyvateľov mesta dosiahol hodnotu 42 214, z čoho vyplýva hustota obyvateľstva 913 osôb na km2.

Ekonomika mesta je zameraná najmä na ťažbu a spracovanie magnezitu. Priemyselná výroba miestnych podnikov sa zameriava na čiernu metalurgiu (výrobu žiaruvzdorných materiálov a liatiny) a výrobu hliníkového materiálu  (bauxitovej rudy).

Kultúrne a vzdelávacie aktivity v meste zabezpečuje Múzeum miestnej histórie, ktoré sídli v budove z 18. storočia. Múzeum sa zameriava najmä na žiakov a študentov v rámci programov: Múzeum a škola, Nadané deti a Príroda žiada o ochranu.

 

Zaujímavosti

Pre milovníkov stredovekej éry a pirátstva a všetkých, ktorí chcú relaxovať bol v roku 2010 na pobreží mestského jazierka v meste Satka vybudovaný zábavný komplex Sonkin Lagoon.

Vo vzdialenosti 30 km južne od mesta Satka sa nachádza významná turistická atrakcia Národný park Zyuratkul, ktorý bol založený v roku 1993.

Ďalšou vyhľadávanou atrakciou je jaskynný komplex "Sikiyaz-Tamak", ktorý sa nachádza 36 km od mesta Satka. Ide o jeden z najväčších lokálnych jaskynných komplexov na svete so 42 krasovými dutinami, ktoré sú prezentované formou labyrintových jaskýň, krasových oblúkov, mostov a skalných brán.

1. Mesto Satka.jpg

Mesto Satka

2. Jeden z najstarších lomov, kde sa ťaží magnezit.jpg

Jeden z najstarších lomov, kde sa ťaží magnezit

3. Časť zábavného parku Sonkin Lagoon.jpg

Časť zábavného parku Sonkin Lagoon

4. Národný park Zyuratkul.JPG

Národný park Zyuratkul

5. Časť jaskynného komplexu Sikiyaz-Tamak.jpg

Časť jaskynného komplexu Sikiyaz-Tamak


 

Podpísanie Zmluvy o partnerstveVytlačiť
 

Dňa 14.11.2017 podpísala primátorka mesta Revúca Eva Cireňová Zmluvu o partnerstve s primátorom mesta Satka v Ruskej federácii Aleksandrom Anatoľjevičom Glazkovom.

Mestské zastupiteľstvo v Revúcej poverilo primátorku mesta vypracovaním a podpísaním partnerskej zmluvy o spolupráci medzi mestami Revúca a Satka na základe ponuky ruskej strany. Zmluva bola navrhnutá v zmysle rozvoja priateľských vzťahov medzi Slovenskom a Ruskom s nadviazaním spolupráce medzi mestami v rôznych oblastiach osvety, kultúry, športu, rozvoja hospodárstva, priemyslu a cestovného ruchu.

Podpis zmluvy prebehol na najvyššej úrovni počas oficiálnej návštevy predsedu NR SR Andreja Danka na pôde Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie za prítomnosti predsedníčky Rady federácie Valentiny Matvijenko.

Text a foto: MsÚ

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg


 
 


TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka