Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Revúca Turisticko informačné centrumHľadať

Muránska 18, 050 01 Revúca 058/28 515 58 tic@revuca.sk

 
 

Satka

Mesto Satka 

Erb

Mesto Satka sa rozprestiera na západnom svahu južného pohoria Ural, na rieke Veľká Satka v regióne Čeljabinsk v Rusku na rozlohe 46,2 km2.

Východná časť mesta (historická časť) je postavená predovšetkým z nízkych drevených a kamenných domov. Západná časť mesta je tvorená modernými viacpodlažnými budovami a administratívnymi budovami.

V roku 2017 počet obyvateľov mesta dosiahol hodnotu 42 214, z čoho vyplýva hustota obyvateľstva 913 osôb na km2.

Ekonomika mesta je zameraná najmä na ťažbu a spracovanie magnezitu. Priemyselná výroba miestnych podnikov sa zameriava na čiernu metalurgiu (výrobu žiaruvzdorných materiálov a liatiny) a výrobu hliníkového materiálu  (bauxitovej rudy).

Kultúrne a vzdelávacie aktivity v meste zabezpečuje Múzeum miestnej histórie, ktoré sídli v budove z 18. storočia. Múzeum sa zameriava najmä na žiakov a študentov v rámci programov: Múzeum a škola, Nadané deti a Príroda žiada o ochranu.

 

Zaujímavosti

Pre milovníkov stredovekej éry a pirátstva a všetkých, ktorí chcú relaxovať bol v roku 2010 na pobreží mestského jazierka v meste Satka vybudovaný zábavný komplex Sonkin Lagoon.

Vo vzdialenosti 30 km južne od mesta Satka sa nachádza významná turistická atrakcia Národný park Zyuratkul, ktorý bol založený v roku 1993.

Ďalšou vyhľadávanou atrakciou je jaskynný komplex "Sikiyaz-Tamak", ktorý sa nachádza 36 km od mesta Satka. Ide o jeden z najväčších lokálnych jaskynných komplexov na svete so 42 krasovými dutinami, ktoré sú prezentované formou labyrintových jaskýň, krasových oblúkov, mostov a skalných brán.

1. Mesto Satka.jpg

Mesto Satka

2. Jeden z najstarších lomov, kde sa ťaží magnezit.jpg

Jeden z najstarších lomov, kde sa ťaží magnezit

3. Časť zábavného parku Sonkin Lagoon.jpg

Časť zábavného parku Sonkin Lagoon

4. Národný park Zyuratkul.JPG

Národný park Zyuratkul

5. Časť jaskynného komplexu Sikiyaz-Tamak.jpg

Časť jaskynného komplexu Sikiyaz-Tamak


 

Družba-Satka

Dni mesta 2018

1.JPG

Tohtoročné Dni mesta od piatka 15. júna do nedele 17. júna 2018 ponúkli ich návštevníkom už tradičnú paletu vystúpení detí a žiakov materských a základných škôl, vystúpenia umeleckých zoskupení základ ...viac...

Zverejnené 2.7.2018


 

Podpísanie Zmluvy o partnerstve

1.jpg

Dňa 14.11.2017 podpísala primátorka mesta Revúca Eva Cireňová Zmluvu o partnerstve s primátorom mesta Satka v Ruskej federácii Aleksandrom Anatoľjevičom Glazkovom.
Mestské zastupiteľstvo v Revú ...viac...

Zverejnené 28.11.2017


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
ÚvodÚvodná stránka