Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Nová knižná publikácia o revúckom rodákovi arm. gen. Rudolfovi Michalovi Viestovi

Nová knižná publikácia o revúckom rodákovi arm. gen. Rudolfovi Michalovi ViestoviVytlačiť
 

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky vyšla publikácia RUDOLF MICHAL VIEST V ZRKADLE PRAMEŇOV A NAJNOVŠÍCH POZNATKOV HISTORIOGRAFIE. Túto knižnú publikáciu vydalo Mesto Revúca v spolupráci s Vojenským historickým ústavom ako zborník príspevkov z konferencie na tému „GENERÁL RUDOLF VIEST ZNÁMY – NEZNÁMY“. Konferencia, ktorá bola súčasťou spomienkovej slávnosti pri príležitosti osláv 125. výročia narodenia armádneho generála Rudolfa Viesta, sa konala 24. septembra 2015.

Súčasťou vydanej knižnej publikácie sú 3 prínosné a zaujímavé príspevky o živote a vojenskej službe armádneho generála, ktoré na spomínanej konferencii odprezentovali referujúci z Vojenského historického ústavu v Bratislave.

Kniha je prehľadne rozdelená na etapy života armádneho generála a mapuje jeho pestrú vojenskú kariéru, zásluhy, hodnosti a vyznamenania, ktoré počas svojho života dosiahol. V úvode knihy nájdeme slovo na úvod primátorky mesta Revúca, ktoré odznelo na otvorení konferencie. Publikácia sa okrem iného venuje aj okolnostiam zajatia armádneho generála s brigádnym generálom Jánom Golianom v Pohronskom Bukovci. Nechýbajú ani vyznamenania armádneho generála in memoriam a tiež bibliografia. Príspevky sú doplnené o zaujímavé obrazové prílohy.

Rudolf Michal Viest bol svojím pevným a neoblomným charakterom výraznou oporou SNP. Jeho meno by preto nemalo byť zabudnuté, ale malo by sa uchovať aj prostredníctvom tejto knihy i pre budúce generácie.

Uvedenú 120-stranovú publikáciu si môžete zakúpiť v Turistickom informačnom centre v Revúcej v cene 5 €/ kus.

 

Text a foto: Oddelenie regionálneho rozvoja MsÚ Revúca

3.jpg


 

Počet videní: 100


 


TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka